и. Кассандра - нащадок Прометея, вища дива. (До образу вищой диви - Кассандри зверталося багато митцив, але вси йхни твори, по сути, переказували легенду: Аполлон надилив Кассандру даром провидиння, але вона не дотримала свого слова и не покохала його за цей дар. За це Аполлон покарав Кассандру тим, що нихто не вирив у йй пророцтва.)
II. Центральний образ драматичной поеми Леси Украйнки.
1. Трагедия правди. (Дочка троянського царя Приама бачить правду, говорить правду, але нихто йй не вирить. йй ненавидять за пророцтва, адже вона передчувае страшни речи: загибель Трой, руйну дому Приама. Вона каже правду, але не таку, яку хочеться чути людям. Вони пидозрюють, що Кассандра не пророкуе нещастя, а сама йх притягуе. Трагедия вищунки в тому, що вона вже й сама бойться свого дару и сумниваеться, бо не впевнена, чи йй пророцтва залежать вид подий, чи навпаки.)
2. Динамичнисть розвитку подий у драматичний поеми. (У поеми подий весь час нагнитаються, розвиваються динамично, весь час зростае напруження. В основу цих подий покладено загибель Трой и безуспишне намагання Кассандри зупинити трагедию. Вона передчувае, що мае видбутися, знае, що йй словам нихто не повирить, але не може мовчати. Та разом из тим вона ничого не робить для боротьби, для того, щоб щось зминити. Коли троянци вкладають у йй руку меч, щоб вона убила ворога, вид якого йде бида и на якого сама ж и вказала, Кассандра опускае руку з мечем. Ворог залишаеться жити.)
3. Складнисть, багатовимирнисть образу Кассандри. (Кассандра - чесна, благородна людина, любляча донька и сестра, палка патриотка. Вона нащадок Прометея и не хоче коритися богам, рабам Доли ("я рабинею рабив не хочу бути", протестуе проти рабськой покори у будь-якому вияви.) Вищунка всим серцем бажае добра спиввитчизникам, родини, Батькивщини, але йй дар не прислужився ридний земли, не зробив йй щасливою. Помста Аполлона була жорстокою и продуманою. У пророцтва Кассандри не вирять уси, йй цькують, принижують, з ней насмихаються. .Але страшнишими за все це були йй власни сумниви.)
III. Драма "Кассандра" - це видповидь Леси Украйнки прагматичним настроям, що швидко поширювалися наприкинци XIX столиття. (Наприкинци XIX - на початку XX столиття украйнська интелигенция шукала шляхив до правди, задумувалась над тим, чи потрибно простим людям знати правду и якою вона мае бути. йх хвилювало питання, як повинни спиввидноситися слова и справи, слова и переконання. За допомогою образу Кассандри Леся Украйнка робить философське узагальнення: вид людських уявлень и побажань, вид людськой воли объективна исторична закономирнисть не залежить. Але людина може виявити свою волю и залишатися чесною, правдивою, безкорисливою у будь-який ситуаций.)
Мий улюблений драматичний твир Леси Украйнки ("Кассандра")
Комментариев нет:
Отправить комментарий