среда, 21 января 2015 г.

Дивак и фантазер Мюнхаузен (за твором Распе "Дивовижни пригоди, подорожи и бойови подвиги барона Мюнхаузена")

— Бароне, а як же Ви утрималися на розпеченому ядри?


— Шановний Мюнхаузене, чи не заважала Вам альтанка з вербових гилок скакати на кони?


— Чи не шкода Вам було лисицю, яку Ви вигнали з власной шкури?


...Я бачу, як вин посмихаеться у вуса и тут же знаходить влучну й дотепну видповидь. Ну зовсим, як Дмитро або Олег, що грають биля дошки цю роль, перевтилюючись у славетного барона. Вони переказують найулюблениший епизод и видбиваються вид


Безличи запитань шалениючих пъятикласникив.


— Так я ж найсильниша (найспритниша, найвинахидливиша, найрозумниша) людина на земли! — "барони Мюнхаузени" не виддають позиций и йдуть зи сцени пид оплески з "видминно з плюсом" у щоденнику.


Вражае, що нихто з класу, навить ознайомившись из передмовою до видання "Пригод барона Мюнхаузена" и знаючи, що сучасники брали пид сумнив историй барона, не наважився назвати його звичайнисиньким брехуном. Чудово виконуючи роли Мюнхаузена и слухачив-спиврозмовникив, мой однокласники, яки стильки вже наслухались про видкриття всиляких див, видразу ж приймають правила гри!


Я вважаю, баронови було б приемно почути свойх захисникив:


— Вин не бреше, вин вигадуе!


— Це ж цилком безкорисливо, а людям смишно й розважае!


— У Мюнхаузена просто добре розвинена фантазия!


А Свитлана, що теж напросилася на роль барона, видповидаючи на якесь дуже причепливе запитання, гидно вийшла из скрути:


— Все може бути, бо в такий час, коли вийна й тяжке становище, людина мобилизуе уси сили.


...Може, перши неймовирни историй барон Мюнхаузен и почав розповидати саме тоди, у росийсько-турецьку кампанию, коли не вистачало куль — так хоч шомполом стриляй, коли дуже хотилося свижого мъяса, а про компот забули й думати, коли, втомлений, засинав, де стояв, и дийсно миг не почути, як розтанув сниг, що вкривав цилком дзвинницю. Може, тоди його розповиди про пригоди були теж свого роду зброею, що пидносила настрий, давала змогу повирити в себе, у надзвичайни власни сили й здибности, нарешти — вижити.


Взагали, людям завжди потрибний добрий настрий та почуття гумору, тому так гарно, що серед нас трапляються диваки й фантазери, а насправди — найсильниши, найрозумниши, найправдивиши на земли люди!



Дивак и фантазер Мюнхаузен (за твором Распе "Дивовижни пригоди, подорожи и бойови подвиги барона Мюнхаузена")

Комментариев нет:

Отправить комментарий