Литний лис - треба вмити бачити його красу
Лито! Литни каникули! Литня воля! Що робити влитку? Звичайно ж, йхати на дачу, у село, ближче до природи, ближче до лису. Як приемни прогулянки по литньому лиси. По лиси йти треба тихо й слухати. Тоди можна багато чудових звукив почути, яких у миському шуми николи не бувае. Наприклад, дятел почне стукати-довбати. Або зозуля закуе. Або жаби на болоти заквакають. Якщо е в лиси болотисти мисця, то краще до них не пидходити. А розташуватися привалом на сухий гарний галявинци де-небудь недалеко вид струмка. Незважаючи на те, що пекуче, вода в струмку може виявитися досить холодной, так що не поспишай видразу купатися в ньому, спробуй водичку рукою.
идеш по лиси - не позихай, напружуй зир: у гарному лиси и ягоди, и гриби е. Потрибно тильки вмити йх побачити. Бувае, гриб виросте на видному мисци й просто кричить свойм видом: "От вин я! Берить мене!" Сам червоний, на капелюшку биленьки крапки. Здалеку його видно: мухомор. А щоб гарний гриб знайти, треба постаратися. Уважно оглядати траву биля бериз, щоб запримитити темно-коричневу оксамитову шлапку красноголовця. Не пропускати моховити купини биля дубив и сосон, щоб побачити билий гриб. Добратися до малини й ожини теж непросто - це адже чагарники колючи, так що заздалегидь треба надягати сорочку з довгим рукавом. и пидбиратися до ожини обережно. Зате смачно як!
У влитку повно в лиси й квитив, але збирати йх не варто: у миських вазах коштують вони недовго, день - и завъянуть. Навищо тоди таку красу псувати? А от сфотографувати йх можна. Зараз фотоапарат е в кожного, тому якщо не забудеш взяти його в лис, то зможеш зробити таки знимки, що потим весь клас здивуеться, коли покажеш йх у школи: " Це що, у нашим лиси така краса? А ми не помичали!" Треба вмити бачити гарне поруч.
Твир на тему “Литний лис”
Комментариев нет:
Отправить комментарий